KULLANICI ve GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

KULLANIM VE GÜVENLİK KURALLARI

www.Go220.com, Büyükdere Cad. Yonca Apt. B Blk. No:151 K:3 Zincirlikuyu İstanbul adresinde kayıtlı İki Yüz Yirmi Elektronik Hizmetler ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından işletilmekte olan (www.Go220.com ile birlikte “Go220”), üyesi olan ve 18 yaş üstü herkese açık bir web sitesidir. Tüm üyeler (“Üye”) için verilen hizmetler, gelişmiş üyelik haricinde veya aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.

1. ​Genel Kurallar

Aşağıdaki yazılı durumlarda, bu Kullanım ve Güvenlik Kuralları (“Kurallar”) çerçevesinde Go220 yönetimi Üye’nin kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki eylemlere teşebbüs eden kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti ve Üye veya kullanıcının bulunduğu ülke yasalarına uygun olmayan bilgilerin Go220'ye kaydedilmesi ve Üye’nin 18 yaşından küçük olduğunun tespit edilmesi,

1.b. Go220'de yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması,

1.c. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması durumunda (şifresinin başka kişiler tarafından kötü niyetle kullanılmasından da) doğrudan Üye sorumludur. Aynı şekilde Üye, internet ortamında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk Üye'ye aittir.

1.d. Go220'nin genel güvenliğini tehdit edecek, Go220'nin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi,

1.e. Üye veya kullanıcının, Go220 kampanyalarının, Go220’nin satış sisteminin veya internet sitesinin herhangi bir açığından (teknik, vs.) faydalanarak, Go220’ye zarar vermesi, haksız bir menfaat sağlaması, tekrarlanan uygulamalar yapması, gerçeğe uymayan fiilleri, kampanya veya satış koşullarında istenen şartları sağlamamasına rağmen, bunlardan yararlanması gibi Go220’nin kampanyalarının, satış sisteminin veya internet sitesinin kötüye kullanılmasının Go220 tarafından tespit edilmesi durumunda, Go220’nin kanunundan doğan tüm haklarının yanında söz konusu işlemleri iptal etme; Üye'nin üyeliğine son verme; varsa satış sözleşmesini tek taraflı olarak derhal feshetme hakkı bulunmaktadır.

2. İçerik Kullanımı

2.a. Go220'da sunulan görsel ve yazılı içerik kişisel kullanım içindir. Go220'nin içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, videoların, animasyonların seslerin her hakkı saklıdır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz ve kaynak göstermeden kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya Go220'nin izni olmadan link vermek yasaktır.

2.b. Ayrıca bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan ve her hakkı Go220'ye ait olan yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

2.c. Go220, her türlü eleştiriye açıktır. Sitemize iletilen tüm bu eleştiriler mülkiyetimizde olup, pazarlama amacıyla kullanılabilir.

​3. Sorumluluklar

3.a. Go220'yi ziyaret eden Üye ve kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet sunabilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliğine gittiğimiz firmalarla paylaşılmaktadır. Amacımız, Go220'nin sizin istediğiniz özelliklerde olmasını ve Go220'nin gelişimini sağlamaktır.

3.b. Üye, kayıt işlemlerini tamamlayıp elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu Kurallar'da belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek Go220'yi kullanmaya başlayabilir.

3.c. Üye, Go220 ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Borçlar Kanunu, Markaların Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararname ve Patent Haklarının Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname diğer ilgili mevzuat hükümleri ile Go220’nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk

Üye'ye aittir.

3.d. İşbu Kurallar'da belirtilen yükümlülüklere veya Go220 sitesinde bildirilen genel kurallara uymaması nedeniyle, Üye'nin Go220'den yararlanması Go220 tarafından geçici veya sürekli olarak engellenebilir ve/veya üyeliği iptal edilebilir.

3.e. Üye, diğer Üyelerin ve ziyaretçilerin Go220'yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz ve kilitleyemez. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliği sonlandırılacağı gibi, bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir.

3.f. Go220 ile sürdürülen iletişimin yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve Go220 tarafından önerilmektedir. İletişimin yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden Go220 sorumlu tutulamaz.

3.g. Üye, Go220'den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden telif hakkı, ticari marka ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu,Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve Patent Haklarının Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamındaki hiçbir notunu silemez veya çıkartamaz.

3.h. Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, Üye tarafından Go220 üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

3.i. Go220 ya da Üye'nin kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı Go220 silip silmemekte serbesttir, üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

3.j. Go220 Üye ve kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin kendi sorumluluğundadır.

3.k. Aynı zamanda Go220'de ziyaretçilere bilgi ve kolaylık sağlamak amacı ile yer alan linkler (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar) ile ilgili riskler ziyaretçilere aittir.

3.l. Go220, Kurallar'ı, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, üyeliğinize bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkına sahiptir.

3.m. Go220'nin belirli yerlerinde bölüme özgü farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan Üye ve kullanıcılar peşinen ilgili kuralları kabul etmiş sayılır.

3.n. Üyeler'e ait bilgilerin gizliliğini korumaya yönelik prensip ve uygulamaları öğrenmek için lütfen "Gizlilik Sözleşmesi" sayfasını ziyaret ediniz.

Üye, Go220'den faydalanmaya başladığı andan itibaren bu Kurallar'ın tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve Kurallar'ın kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. ÜYE işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Go220’nin uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin edecek olup, Go220, Üye'nin Kurallar'a aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Üye'ye aynen rücu hakkını haizdir.

4. Ödeme

4.a. Kredi kartıyla:
Satın alma sırasında Üyeler’den kredi kartı numaralarını, kartın üstünde yazan ismi, son kullanma tarihini ve güvenlik nedeni ile üç haneli güvenlik kodunu (CVC Numarası) girmesi istenecektir. Güvenlik kodu kredi kartının arkasında, imza hanesinde bulunan kredi kartı numarasından sonra yer alan üç rakamdır. Go220 üzerinden kredi kartıyla yapılan tüm ödemeler 3D Secure yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. Ayrıntılı açıklamalar için lütfen Sıkça Sorulan Sorular bölümüne tıklayınız.
Üyeler bir alımı onayladıklarında ilgili tutar (vergi ve diğer masraflar dahil) ödeme için kullanılan kredi kartından tahsil edilir. Satın alma işlemi gerçekleştiğinde Üyeler’e bir onay e-postası gönderilecektir.

4.b. Havale:
Sipariş esnasında bu seçeneğin seçilmesi durumunda Go220.com'un banka hesap bilgileri arasından havale / EFT yapılacak olan banka seçilmelidir. Ödemesi 2 (iki) iş günü içinde hesaplarımızda görünmeyen siparişler iptal edilecektir.

4.c. Kapıda Ödeme:
Bazı ürünler için Yurtici Kargo ile kapıda ödeme hizmeti bulunmaktadır.

​5. Teslimat

5.a.Go220 üzerinden sipariş verilen ürünler, ürün sayfasında aksi belirtilmediği sürece ödeme onayının gerçekleşmesinden ve kampanyanın geçerli olarak sonlanmasından sonra kargoya teslim edilecektir. Kargo firmalarının adrese teslim süreleri siparişin gönderildiği il ve ilçeye göre farklılık göstermekte olup, genel olarak ürünler kampanya bitimi takip eden 3-5 iş günü içerisinde adresine teslim edilir.

5.b. Sipariş kargoya teslim edildikten sonra Üye, sistem tarafından bir e-posta iletisi gönderilir. Bu iletilerde belirtileceği üzere, Üye, sipariş detayı ve kargo durumunu "Hesabım" sayfasından takip edebilir. Sipariş teslimat adresinde bulunan 3. kişiye, ancak 1. dereceden akraba olduğu ispat edilirse, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

5.c. Kargo sorumlusu Üye'yi adreste bulamadığı takdirde kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber formu bırakacaktır. Haber formununun bırakılması ile birlikte kargo şubeye geri gönderilerek 3 iş günü boyunca şubede iade edilmeden bekletilecektir ve Üye'nin şube ile irtibata geçmesi beklenecektir. 3 iş günu içinde ilgili kargo şubesi ile irtibata geçilmesi halinde ürün Üye'ye teslim edilir. Belirlenen süre içinde ilgili şube ile irtibata geçilmemesi durumunda kargo ürünü göndericiye iade eder. Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

5.d. Kargo şirketine teslim edilen ürün söz konusu şirketin sigorta güvencesi altındadır. Ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolar için teslimat aninda kargo görevlisine durum/ hasar tespit tutanağı tutturulması gerekmektedir. Kargo esnasında hasar görmüş olan ürünler hakkında Go220 `ye bilgi verilir.

5.e. Fırsat ürün durumuna göre kargo ücretli veya ücretsiz olacaktır. Eğer belirtilen fırsat için kargo ücretli ise söz konusu ücret teslimat bilgisi sayfasında detaylı olarak görülebilmektedir.

6. Cayma, Değişim ve Garanti

6.a. Ürün kutudan eksik, kırık ya da hasarlı olarak çıkarsa teslimat anında kargo sorumlusundan tutanak tutulması talep edilmeli ya da sipariş teslim alınmamalıdır. Bu durumda Go220 müşteri hizmetlerine haber verilmesi gerekmektedir.

6b. Yanlış ürün gönderildiğinde ürün teslim alınmamalı ve Go220 müşteri hizmetleri ile irtibat kurulmalıdır.

6c. Ürün teslimat tarihinden itibaren 30 gün içinde arızalanırsa Go220 müşteri hizmetleri ile irtibat kurulmalıdır.

6d. Go220'de tüm ürünler en az iki senelik üretici/distribütör garantisi altındadır. Ürünün arızalanması halinde, garanti belgesinde yer alan servis hizmetlerini vermekle yükümlü olan şirket Üye'ye bu konuda destek olacaktır.

6.e. Üye her halükarda, malın tesliminden itibaren yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. Söz konusu cayma hakkı, ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtları, yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri için uygulanmayacaktır. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmesi yeterlidir.

6.f. Üyeler, Go220’ye ilişkin olarak şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Üyeler’in malı satın aldıkları veya ikametgâhlarının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilirler.

7. Go220'nin Hak ve Yükümlülükleri

7.a. Go220, Üye'nin Kurallar'a konu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, Üye'nin paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin yasal zorunluklar hariç olmak üzere, hiç bir şekilde üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Üye'nin Go220'nin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, Üye'ye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi alınması halinde, Go220 ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.

7.b. Go220 taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu Kurallar'da herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. Go220’nin her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. Üye, işbu tasarrufu peşinen kabul eder. Go220, güncel kullanım koşulları yine aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile ilgili sayfada yayınlanacak, Go220 gerek gördüğü takdirde elektronik posta ile Üye'ye bildirilecektir. Güncel kullanım koşulları, Go220'de yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve Go220'nin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım kurallara bağlı olacaktır.

7.c. Üye, işbu Kurallar'ı okuyup kabul ettikten sonra kendisine Go220 tarafından gönderilecek her türlü ticarî elektronik iletilere, onay vermiş sayılacaktır. Bu kapsamda Üye, Go220 tarafından kendisine, kişi müdahalesi olmadan çalışan faks, elektronik posta, kısa mesaj gibi otomatik arama sistemleri vasıtasıyla ya da başkaca diğer iletişim vasıtaları ile kendisinden başkaca herhangi bir ön izin alınmaksızın bilgilendirme, pazarlama ve/veya reklam amacıyla elektronik ileti gönderebileceğini kabul etmiştir.

7.d. Üye dilediği zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin bu Kurallar kapsamındaki elektronik iletileri almaktan vazgeçebilecek olup; bunun için, Go220’ye çağrı veya iletide yer alan iletişim bilgilerini kullanarak, bu yöndeki talebini iletmesi yeterli olacaktır. Go220, vazgeçme talebinin kendisine kolay bir yolla ve ücretsiz olarak iletilmesini sağlayacak olup; talebin alınmasını müteakip Go220 derhal bu talebin gereğini yerine getirecektir.

​8. Kurallar'ın Yürürlüğe Girmesi

Üye kayıt işlemini tamamladığı andan itibaren işbu Kurallar'da belirtilen şartları kabul etmiş ve iş bu Kurallar yürürlüğe girmiş sayılır. Kurallar, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu Kurallar'da sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

9. Tebligat Adresleri

9.a. Go220 Üyeler'den peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak üyenin Go220’ye bildirdiği e-posta adresi, bu Kurallar ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği e-posta olarak kabul edilir.

9.b. Taraflar, mevcut e-posta adreslerindeki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski epostalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

9.c.Yine Go220’nin Üye’nin kayıtlı eposta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirim e-postanın Go220 tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra üyeye ulaştığı kabul edilecektir.

9.d. Go220’ye info@go220.com, 0 212 274 59 00 numaralı telefon numarasından ve e-posta adresinden ulaşılabilir.

Üye, bu katılım Kurallar’da yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

UYARI: İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 16 punto ve koyu yazı tipinde bastırarak okuyunuz.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?